Про кібербулінг для дітей

ЯК Я МОЖУ УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ОНЛАЙН-ГРУМІНГУ

Грумінг — це встановлення дорослими дружніх та довірливих відносин з неповнолітніми особами через Інтернет для вступу з ними в інтимний зв’язок, шантажування та залякування. Для грумінгу онлайн зловмисники використовують соціальні мережі, електронну пошту, текстові повідомлення, чати в онлайн-іграх або інші веб-сайти для спілкування між користувачами.

Часто самі того не підозрюючи, підлітки допомагають кіберзлочинцям в досягненні їх цілей. Публікація фото в соціальних мережах, відкритий профіль — все це підвищує ризик стати жертвою грумінгу, наслідки якого можуть бути дуже небезпечними.

Кіберзлочинці користуються недосвіченістю неповнолітніх, застосовують психологічні маніпуляції та переконання, щоб жертви добровільно погоджувались на їх небезпечні пропозиції. Наприклад, щоб завоювати довіру зловмисники починають приділяти дитині багато уваги, часто спілкуватися, вислуховувати проблеми та дарувати подарунки. Для грумінгу зловмисники часто використовують фальшиві профілі та намагаються видати себе за іншу особу.

Остаточною метою грумінгу найчастіше є отримання фотографій та відео відвертого характеру.

Однак, дії зловмисників можуть бути і набагато небезпечнішими — вони часто намагаються зустрітися з дитиною в реальному житті. Зважаючи на брак досвіду та наївність, юні користувачі можуть піддаватися на такі провокації з боку дорослих.

Через це варто чітко окреслити випадки, коли можна:

• надсилати або публікувати фотографії (а також розказати про допустимий вміст фото);
  • давати контактну або ідентифікаційну інформацію про себе чи інших членів сім’ї;
  • повідомляти дані про своє місцезнаходження.

Тест Білборда та кохання в І нтернеті

КВЕСТ ДЛЯ УЧНІВ 9—11 КЛАСІВ

ЗАВАНТАЖИТИ

Мета квесту: ознайомити учнів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформувати навички безпечного спілкування; дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи сексторшену.

ВИХОВНА ГОДИНА «СТОП БУЛІНГ»

Мета: вироблення у дітей небайдужості до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги

1. Вправа «Метод розстановки сил» (зробити на перерві перед початком уроку)

2. Перегляд відеороликів про булінг (10 хв.)

3. Обговорення теми (15 хв.)

4. Робота в групах «Розробка стратегії боротьби з булінгом» для (10 хв.) та презентація групової роботи (по 5 хв.)

5. Підведення підсумків заняття та запрошення приєднатися до флешмобу #РазомПротиБулінгу (5 хв.)

Урок для 3-4 класу ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ

Квест «#не_ведись»  для 9-11 класів