Мультфільми про булінг

Мультфільм «Курка, яка несла всяку всячину»

Це історія про курку, яка мріяла про діточок, і одного разу вона знесла 7 яєць, з яких вилупилося 6 курчаток і один… маленький екскаваторчик.
На відміну від чорного кота, не зважаючи на те, що екскаваторчик був не такий, як курчата, батьки його любили і ставились до нього, як і до інших.
Анімацію створено на студії «Укранімафільм» у 2006 році, режисер – Марія Медвідь.
Перегляньте цей мультфільм разом зі школярами. Поясніть учням, що всі люди різні, однак кожному важливо відчувати себе частиною чогось більшого, ніж він є сам – членом родини, частиною певної спільноти тощо. Однак варто пам'ятати, що відчути себе насправді щасливим можна лише серед тих, хто дійсно схожий на тебе – за вподобаннями чи світосприйняттям.

Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво»

Це історія про їжачка на ім'я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає.
Минає час, і напередодні Різдва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір'я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися! З кожним можна знайти спільну мову, якими різними, на перший погляд, ви б не були.
Анімацію створено у 2018 році австрійською компанією Jung von Matt/DONAU на замовлення Erste Group.

Мультик про жорстокість шкільного булінгу. Це має побачити кожна дитина!

Булінг уже став справжньої соціальною проблемою, яка торкнулася й українських шкіл. Численні програми та заходи проводяться з метою запобігання цькуванням. Також діти повинні знати, якими печальними можуть бути наслідки булінгу. Вдалий приклад цього – коротка анімаційна про знущання над однолітком.
 Головний герой мультика – хлопчик, який не може дати відсіч шкільним хуліганам. Знущання набирають обертів. Спочатку це були лише словесні образи, які згодом перетворилися на регулярні побиття. Не в силах впоратися і проблемою самостійно, підліток вирішує покінчити життя самогубством. Через булінг він доводить себе до межі і пише прощального листа.
 У мультику легко спланувати щасливий кінець – і підлітка рятують його однокласники. Проте в реальному житті наслідки булінгу можуть бути невиправними.