Історія навчального закладу

Музей Павла Чубинського у Бориспільському ліцеї «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського був відкритий 27 січня 2004 року на честь 165 річниці від дня народження Павла Платоновича Чубинського, всесвітньовідомого етнографа (у 1875 році у Парижі на всесвітньому з’їзді етнографів отримав золоту медаль за етнографічні праці «Етнографічно-статистична експедиція в західно-руський край»), фольклориста, поета, журналіста, історика, мовознавця, юриста, соціолога, громадського діяча і організатора науки, автора Державного Гімну України, уродженця м. Борисполя (народився 27 січня 1839 року).
Відкриття музею відбулося через чотири роки після присвоєнню ліцею «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 липня 2000 року №1144).
Відповідно до Положення про музей Павла Чубинського при Бориспільському ліцеї «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського, музей є складовою системи навчально-виховної роботи ліцею та створений з метою залучення учнів, вчителів, батьків, жителів м. Борисполя до дослідження, вивчення, популяризації життя та творчості Павла Чубинського, збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей та етносів українського народу. Музей проводить науково-дослідницьку роботу по вивченню фольклору та етнографії рідного краю, звичаєвого права, історії рідного міста та Київської області; налагоджує зв’язки з науковцями, музеями, учнівською молоддю.
Особливо дієві зв’язки музею та Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Спільно проведено сім всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій по проблемі «Українська культура в історичному розвитку та державотворенні». Працює Рада музею, до складу якої входять не тільки учні, а й відомі вчені та місцеві краєзнавці: Зиль А.С., Вихрова З.А., Конончук М.М. Музей має багато публіцистичної та періодичної літератури по життю, творчості Павла Чубинського та його родини, ксерокопії всіх томів Етнографічно-статистичних експедицій в Західно-руський край.
Музей проводить багато екскурсій, особлива під час відзначення річниць від дня народження Павла Чубинського.
У музеї побували учні, вчителі, науковці, відомі в Україні політики та іноземні громадяни, про що залиши записи у книзі відгуків. Музей зареєстрований при головному управлінні освіти і науки Київської обласної державної адміністрації у грудні 2007 року.

Лариса Власенко,
директор ліцею,